1 دالر 78.70  افغانی
1 یورو 94.65  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 496  افغانی
1000 روپیه هندی 1060  افغانی
1 ریال سعودی 20.80  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.35  افغانی
1 پوند 109.10  افغانی
1 روبل روسی 1  افغانی
1 لیره ترکیه 9.60  افغانی
1 ین چینی 11.60  افغانی

آرزوی رسیدن به صلح؛ باشنده‌های نیمروز خواستار توقف دایمی جنگ اند

آتش بس
07 Jun 2021

شماری از کودکان و جوانان در ولایت نیمروز می‌گویند که جنگ‌های دوام‌دار باعث کشتار هزاران بی‌گناه در کشور شده و اکنون طرف‌های جنگ باید خشونت‌ها کنار گذاشته و آشتی‌ملی در پیش بگیرند.

ده‌ها نفر از پیر و جوان در یک تفریح‌گاهِ تازه ساخته شده در ولایت نیمروز گردهم آمده تا به شور و شادی پرداخته و از فضای آرامش‌بخش این مکان بهره ببرند.

در بخش‌ِ ازاین تفریح‌گاه، شماری از جوانان با سرانگشتان می‌نوازند و گروهی می‌سرآیند؛ کودکان وجوانان به دور از ناملایمت‌های زنده‌گی، در دنیای اشتیاق و آرزوها لحظات به سر می‌کنند.

وزیراحمد نظری، فردی که این مکان سبز و تفریح‌گاه را به‌گونه رایگان در دسترس باشنده‌های آن ولایت قرار می‌گوید که هدف او آرامش مردم است.

به گفته او، حضور کودکان، جوانان و بزرگسالان دراین فضای تفریحی باعث خرسندی‌اش می‌شود.

دراین مکان سبز، کودکان، دل‌شاد در دنیای خود به بازی‌های کودکانه می‌پردازند؛ جوانان هم می‌رزمند و در هر گوشه، از فضای صلح‌آمیز و آرامش‌بخش بهره می‌برند.

نماینده‌گان مردم و باشنده‌های نیمروز از ساخت این تفریح‌گاه استقبال می‌کنند و از طرف‌های جنگ می‌خواهند که برای ایجاد فضای صلح‌آمیز دایمی و توقف خشونت‌ها در کشور تلاش کنند.

محمدعثمان، باشنده نیمروز گفت، خرسند است که این پارک دراختیار عمومی قرار داده شده و مردم می‌توانند از فضای سبز مستفید شوند.

گل‌احمد احمدی، معاون شورای ولایتی نیمروز ضمن استقبال از ساخت این تفریح‌گاه، از حکومت و طالبان خواست که جنگ‌ها را توقف داده و برای آتش‌بس تلاش کنند.

دغدغه‌ی نه‌رسیدن به صلح، بیش از چهار دهه شهروندان را چشم‌ انتظار برای دست یافتن به این آرزو ساخته؛ اما با توجه به تلاش‌های کنونی صلح، آیا مردم به این خواست خواهند رسید؟

خبر آرزو – فردوس پیرزاد