1 دالر 76.15  افغانی
1 یورو 81.30  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 483  افغانی
1000 روپیه هندی 980  افغانی
1 ریال سعودی 19.75  افغانی
10000 ریال ایرانی 4.75  افغانی
1 پوند 88.50  افغانی
1 روبل روسی 0.98  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.50  افغانی

آغاز رایزنی‌ها برای تعیین کابینه جدید حکومت

کابینه افغانستان
21 May 2020

منابع می‌گویند رایزنی‌های درون تیمی جریان دارد و کابینه جدید در روزهای آینده شکل خواهد گرفت.

 

منابع نزدیک به عبدالله‌عبدالله گفته‌اند که رای‌زنی‌های درون تیمی از بهر تعیین کابینه تازه جریان دارد و در روزهای نزدیک کابینه تازه شکل خواهد گرفت.

شهزاده مسعود، از نزدیکان هیأت میانجی‌گران گفته تلاش‌ها جریان دارد تا کابینه جدید براساس شایسته‌سالاری باشد و متحد به نظام باشند و اولویت آن صلح باشد.

اما وحیدالله غازی‌خیل یکی از فعالان سیاسی گفت که کابینه جدید احتمالاً شامل افراد مسلکی نباشد. با باور او، کابینه جدید بخاطر مصلحت‌ها، سیاسی خواهد بود.

یکی از موارد مهم توافق‌نامه محمداشرف غنی و عبدالله‌عبدالله اعطای نشان مارشالی به عبدالرشید دوستم بود.

عبدالله قرلق، معاون حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان دراین باره به آرزو بیان داشت که احتمالا پس از عید رمضان، در یک مراسم ویژه به آقای دوستم نشان مارشالی تفویض گردد.

از سویی دیگر، پیش ازاین آمریکا اعلام کرده بود که به دلیل دوام تنش‌های سیاسی میان رییس‌جمهور غنی و عبدالله‌عبدالله، در کمک‌های‌ش به افغانستان یک میلیارد دالر کاهش می‌آورد.

اما خبرگزاری رویترز به نقل از منابع با اعتبار گفته که تاهنوز این کمک‌ها به افغانستان به صورت رسمی قطع نه‌شده و ادامه خواهد داشت.

بااین حال، ظاهرا توافق سیاسی میان ارگ و سپیدار سبب شده تا ایالات متحده از این تصمیم خود عقب نشینی کند.

بااین همه، سرانجام دیده شود که همه موارد توافق‌نامه‌ای سیاسی میان رییس‌جمهورغنی و عبدالله‌عبدالله به صورت کامل عملی خواهد شد، یا هم‌چون توافق‌نامه‌ای حکومت وحدت ملی با چالش روبرو خواهد شد.