1 دالر 77.10  افغانی
1 یورو 85.50  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 460  افغانی
1000 روپیه هندی 980  افغانی
1 ریال سعودی 20.15  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.80  افغانی
1 پوند 94  افغانی
1 روبل روسی 0.95  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.70  افغانی

اطمینان وزارت صحت از رسیده‌گی به مشکلات بیماران مبتلا به کرونا

غثمانی
30 Jun 2020

سرپرست وزارت صحت عامه از تلاش‌ها برای حل مشکل کمبود اکسیجن در تجریدگاه‌های ویروس کرونا خبر داد.

 

هم‌زمان با انتقادهای گسترده از کمبود آکسیجن و نبود دارو در تجریدگاه‌های کوویدنوزده در پایتخت و برخی از ولایت‌ها، وزارت صحت‌عامه از روی دست گرفتن اقدام‌های تازه برای حل این چالش خبر می‌دهد.

احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه امروز (سه‌شنبه، ۱۰ سرطان/۳۰ جون)، در نشستی بیان داشت که وزارت دفاع ملی دوصد بالون خالی آکسیجن را در دسترس آنان قرار داده و در ۲۴ ساعت گذشته شکایتی در این زمینه در بیمارستان‌های کابل وجود نداشته‌است.

آقای عثمانی افزود، قرار است وزارت صحت در کوتاه مدت یک‌هزار بالون خالی آکسجن را از داخل و بیرون و پنج‌صد دستگاه کوچک تولید آکسیجن را از چین خریداری کند.

آغاز روند تدارکات روی سرمایه‌گذاری سیستم تولید کننده آکسیجن در شفاخانه‌های علی جناح، افغان جاپان و شیخ الزاهد با خریداری دستگاه آن از کشورهای ایران، چین و توکیو از موارد دیگریست که این وزارت خبر داده‌است.

از سویی هم، محمد یعقوب حیدری والی کابل گفته‌ ذکه حکومت حاضر است حدود ۳۰۰ میلیون افعانی را برای حل این مشکل هزینه کنند.

بربنیاد معلومات وزارت صحت عامه، در یک شبانه روز گذشته ۲۷۹ مورد تازه ویروس کرونا در کشور نیز ثبت شده‌است. در حال حاضر شمار واقعات این ویروس، به ۳۱هزار و ۵۱۷ نفر می‌رسد که از میان، تااکنون ۷۴۵ تن جان باخته و چهارده هزار و ۳۶ تن صحت‌یاب شده‌اند.