1 دالر 88.15  افغانی
1 یورو 92  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 416  افغانی
1000 روپیه هندی 1225  افغانی
1 ریال سعودی 23.08  افغانی
10000 ریال ایرانی 2.88  افغانی
1 پوند 103  افغانی
1 روبل روسی 1.3  افغانی
1 لیره ترکیه 6.65  افغانی
1 ین چینی 13  افغانی

اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی سوگند یاد کردند

سوگند وفاداری اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی
04 Mar 2019

رییس جمهورغنی می‌گوید اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی باید برای اعاده‌ی اعتماد مردم به‌گونه جدی کار نموده و نباید با هیچ حزبی مرتبط باشند.

سرانجام اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی امروز (دوشنبه) با حضور سران حکومت وحدت ملی، سوگند وفاداری یاد کردند.

سید عصمت‌الله مل، مولانا محمدعبدالله، اورنگ زیب، محمدحنیف دانشیار، مسافر قوقندی، حواعلم نورستانی و رحیمه ظریفی به عنوان کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات و حبیب رحمان ننگ به عنوان رییس دبیرخانه این کمیسیون گزینش شدند.

در کنار آن؛ محمدقاسم الیاسی، زهره بیان شینواری، مولوی دین‌محمد عظیمی، محمد یونس طغرا و سیدقطب الدین رویدار به عنوان کمیشنران کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی و چمن‌شاه اعتمادی به عنوان رییس دبیرخانه این کمیسیون معرفی شدند.

محمد اشرف غنی در مراسم سوگند وفاداری کمیشنران تازه کمیسیون‌های انتخاباتی گفت: این کمیشنران از تمام جناح ها، تمام کاندیدان ریاست جمهوری و تمام احزاب راجستر شده و تمام نهادهای ناظر انتخابات و جامعه مدنی نمایندگی می‌کنند.

وی افزود: طبق قانون انتخابات هیچ عضو کمیسیون حق ندارد که در یک حزب سیاسی فعال باشد. ارتباط‌های تان با احزاب سیاسی که قبلن به آن تعلق داشتید، از امروز قطع می‌شود.

در این مراسم عبدالله عبدالله رییس اجراییه نیز گزینش اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی را گامی برای برگزاری “انتخابات شفاف” در کشور دانسته و تاکید می‌کند که در چارچوب قانون، از استقلالیت این کمیسیون‌ها حمایت خواهد شد.

سران حکومت وحدت ملی هم‌چنان از اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی خواسته‌اند که به زودی نتایج انتخابات پارلمانی از ولایت‌های باقی مانده را اعلام کنند.