1 دالر 76.80  افغانی
1 یورو 90  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 463  افغانی
1000 روپیه هندی 1040  افغانی
1 ریال سعودی 20.20  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.10  افغانی
1 پوند 98.50  افغانی
1 روبل روسی 1  افغانی
1 لیره ترکیه 10.20  افغانی
1 ین چینی 10.80  افغانی

دزدان مسلح زیورات نوعروس را از یک آرایشگاه با خود بردند

Beuaty parlor
16 Sep 2020

سه دختر خانم تفنگدار به روز سه شنبه (۲۵ سنبله/۱۵ سپتمبر) در مربوطات حوزه ششم امنیتی شهر کابل، وارد یک آرایشگاه زنانه شده و تمام زیورات و پول نقد نو عروس و دیگر بانوان را با خود بردند.

گواهان رویداد می‌گویند این دخترخانم‌ها پس از دزدی به سرعت از آرایشگاه بیرون شده و با یک موتر فرار کردند.

یک گواه رویداد گفت: نزد دکان خود نشسته بودم که دو دختر با سرعت از آرایشگاه برآمدند و طرف یک موتر رفتند. مادر عروس از آرایشگاه وارخطا بیرون آمد و به ما گفت که این دخترها طلا و پول ما را با خود بردند.

پولیس کابل می‌گوید یک آرایشگر را به اتهام همکاری با دزدان بازداشت کرده است.

از سویی دیگر، روز گذشته تفنگ‌داران موترسایکل سوار یک افسر بلند رتبه امنیت ملی را در مربوطات حوزه هشتم امنیتی شهر کابل تیرباران کردند.

نزدیکان این افسر حکومت را در تامین امنیت مردم به کوتاهی متهم می‌کنند. آنان از حکومت می‌خواهند از بهر تامین امنیت شهروندان باید تدابیر جدی را روی دست گیرد.

با این حال، فردوس فرامز، سخنگوی پولیس کابل از تطبیق برنامه میثاق امنیتی کابل برای تامین هرچه بهتر امنیت درین ولایت خبر می‌دهد.

آقای فرامز گفت: برنامه میثاق امنیتی کابل یک برنامه کلان و گسترده است. این برنامه باید در یک مدت زمان زیاد تطبیق شود تا شاهد تغییرات مخصوص و ملموس در امنیت باشیم.

افزایش ناامنی‌ها و جرم‌های جنایی به ویژه سرقت‌های مسلحانه دو چالش جدی است که در ماه های پسین در شهر کابل افزایش یافته است.

پایتخت‌نشینان می‌گویند دیگر امن نیستند و با بیم زیاد از خانه بیرون می‌شوند.

آرزو نیوز – سلیمی