1 دالر 77.10  افغانی
1 یورو 85.50  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 460  افغانی
1000 روپیه هندی 980  افغانی
1 ریال سعودی 20.15  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.80  افغانی
1 پوند 94  افغانی
1 روبل روسی 0.95  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.70  افغانی

دیدار زلمی خلیل‌زاد با مقام‌های اوزبیکستان

01
01 Jul 2020

فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان روز گذشته از بهر گفتگو در پیوند به صلح افغانستان به تاشکنت سفر کرد

او روز سه‌شنبه (۱۰ سرطان /۳۰ جون) با عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجه اوزبیکستان بحث نموده و سپس با وزرای خارجه تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان نیز به‌گونه آنلاین در مورد نقش کشورهای آسیای‌میانه در روند صلح افغانستان گفتگو کرده است.

خلیل‌زاد در برگه‌ی تویترش نوشته که؛ ما انکشافات اخیر روند صلح، نقش مهمی را که آسیای‌میانه ایفا نموده و در روند صلح ادامه خواهند داد را به بحث گرفتیم؛ این‌که چه‌گونه از صلح همراه با توسعه‌ی اتصال منطقه‌یی، تجارت و انکشاف فایده خواهند برد.

آقای خلیل‌زاد تاکید نقش کشورهای منطقه در روند صلح را مهم خوانده و گفته که با آغاز مذاکرات میان‌افغان‌ها آمریکا مشترکا برای یک تفاهم سیاسی در افغانستان کار خواهد کرد.

او افزود: ما در مورد سرمایه‌گذاری در هر یک کشور و فرصت‌های فرامرزی بحث نمودیم. ما هم‌چنان در مورد چه‌گونگی صندوق جمعی انکشاف منطقه کاوش نمودیم.

از سویی‌هم، فرستاده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان از طریق یک ویدیو کنفرانس با رییس جمهور غنی و عبدالله‌عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی نیز گفتگو نموده است.

سپیدار اعلام کرده که آنان در مورد پیشرفت‌ها در روند صلح، کاهش خشونت‌ها، آغاز مذاکرات میان‌افغان‌ها، تکمیل روند تبادله زندانیان حکومت و طالبان و حمایت منطقه از صلح در افغانستان بحث نمودند.

در این ویدیو کنفرانس در مورد دست‌یافتن به یک توافق به رهبری و مالکیت افغان‌ها نیز تاکید شده است.