1 دالر 76.80  افغانی
1 یورو 87.70  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 457  افغانی
1000 روپیه هندی 1080  افغانی
1 ریال سعودی 19.95  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.40  افغانی
1 پوند 95.50  افغانی
1 روبل روسی 1.10  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.70  افغانی

ربانی: شریک شدن در قدرت دیگران هدف نامعقول است

ربانی
09 Jul 2020

صلاح‌الدین ربانی در واکنش به اظهارات برخی اعضای رهبری حزب جمعیت می‌گوید بدست آوردن چند وزارت و سفارت به هدف شریک شدن در قدرت، کار نامعقول است.

 

صلاح‌الدین ربانی، سرپرست حزب جمعیت امروز (پنج‌شنبه، ۱۹ سرطان/۹ جولای)، در همایش یادبود از کارنامه‌های مولوی قیام‌الدین کشاف رییس پیشین شورای علمای افغانستان، در واکنش به گفته‌های شماری از اعضای رهبری حزب جمعیت که اظهارات رسیدن به قدرت هدف اصلی جمعیت است، بیان داشت که شریک شدن در قدرت دیگران به هدف چند وزارت و سفارت، هدف غیرمعقول است.

آقای ربانی همچنان می‌گوید، کسانی‌که او را به مخالفت با صلح متهم کرده‌اند، با صلح بازی سیاسی می‌کنند و در صورت نیاز حاضر نخواهند شد برای تأمین صلح از وظیفه‌های رسمی خود کنار بروند.

او افزود؛ اگر مبنای مشروعیت نظام را نتیجه‌ی انتخابات می‌‌پندارند، پس چه پاسخی به هواداران زمان انتخابات خود دارند و اگر مبنای مشروعیت را توافق‌‌نامه سیاسی حل اختلاف‌‌ها می‌‌پندارند پس چرا این مورد در این توافق‌‌نامه تذکر نیافته است.

او با اشاره به تنش‌های پسین در میان شورای رهبری جمعیت، برگزاری کنگره‌ی این حزب را نیز لازمی خواند.

تنش‌ها میان اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی زمانی بالا گرفت که چندی پیش، شماری از اعضای شورای رهبری جمعیت، صلاح‌الدین ربانی را از سرپرستی این حزب برکنار کرده‌اند.

اما صلاح‌الدین ربانی در واکنش به این تصمیم، عضویت هفت عضو رهبری جمعیت به‌شمول عطامحمدنور و محمدیونس قانونی را تعلیق کرد.