1 دالر 76.80  افغانی
1 یورو 87.70  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 457  افغانی
1000 روپیه هندی 1080  افغانی
1 ریال سعودی 19.95  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.40  افغانی
1 پوند 95.50  افغانی
1 روبل روسی 1.10  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.70  افغانی

طالبان حمله‌های خود در جنوب افغانستان را تشدید داده‌اند

تلفات نظامیان
04 Jul 2020

مقام‌های امنیتی در زون جنوب می‌گویند، طالبان برخلاف توافق‌نامه دوحه در تلاش تشدید خشونت‌ها استند، اما نیروهای امنیتی بیشتر حملات این گروه را عقب زده‌اند.

 

اسدالله کوهستانی، فرمانده قول اردوی ۲۰۵ اتل امروز (شنبه، ۱۴ سرطان/چهارم جولای)، در مراسم فراغت ۶۳۰ نیروی امنیتی گفت که نظامیان پس از یک دور آموزش فنی مهارت‌های نظامی را فرا گرفته‌اند و اکنون آماده مأموریت و مقابله با گروه‌های مخالف مسلح دولت استند.

به گفته فرمانده قول اردوی ۲۰۵ اتل، گروه طالبان پس از توافق‌نامه دوحه، تلاش بیشتر برای تشدید جنگ و خشونت‌ها کرده‌اند، اما بیشتر حملات این گروه از سوی نیروهای امنیتی مهار شده‌است.

از سویی هم، شماری از سربازان تازه فارغ شده اطمینان دادند که دراین مدت با فن جنگ به خوبی آشنا شده‌اند، و آماده مأموریت در میدان‌های جنگ اند.

کاهش خشونت‌ها یکی از موارد مهم موافقت‌نامه آوردن صلح به افغانستان است، اما پیوسته نهادهای بین‌المللی طالبان را به نقض این مورد متهم نموده‌است.

شهرزاد اکبر، رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر به‌تازه‌گی بار دیگر از طالبان خواسته که خشونت‌ها را کاهش داده و از راه مذاکرات به یک راه حل سیاسی با حکومت برسد.

دولت افغانستان هم پیش ازاین پیوسته اعلام کرده که طالبان پس از امضای توافق‌نامه صلح، تحرکات خود را بیشتر ساخته‌اند و این حمله‌ها باعث افزایش رقم تلفات به نظامیان نیز شده‌است.

اخیرا نماینده ملکی ناتو در افغانستان نیز گفته که ادامه‌ی خشونت‌ها از سوی طالبان باعث تأخیر در آغاز مذاکرات میان‌افغان‌ها گردیده‌است.