1 دالر 88  افغانی
1 یورو 102.40  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 506  افغانی
1000 روپیه هندی 1080  افغانی
1 ریال سعودی 23  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.20  افغانی
1 پوند 118  افغانی
1 روبل روسی 1.20  افغانی
1 لیره ترکیه 10.60  افغانی
1 ین چینی 12  افغانی

عادی شدن پروازهای ملکی داخلی از فرودگاه بین‌المللی کابل

kabul airport 2
13 Sep 2021

رییس فرودگاه کابل می‌گوید که در روزهای گذشته، پروازهای ملکی از این فرودگاه به مقصد مزارشریف، هرات و کندهار صورت گرفته و تلاش‌ها برای عادی شدن پروازهای خارجی نیز جریان دارد.

 

دو هفته پس از وضعیت آشفته‌ی در فرودگاه بین‌المللی کابل، مسوولان از برگشتن به حالت عادی در این فرودگاه خبر می‌دهند.

مولوی عبدالهادی حمدان، رییس فرودگاه بین‌المللی کابل می‌گوید، پروازهای ملکی داخلی به حالت عادی برگشته و در روزهای گذشته، شرکت‌های هوایی داخلی ازاین فرودگاه، پروازهای به مزارشریف، هرات و کندهار داشته‌اند.

آقای حمدان هم‌چنان گفت پروازهای خارجی ازاین فرودگاه شروع شده‌است. او بیان داشت که در روزهای گذشته چند پرواز از بحرین، قطر، امارات متحده عربی و پاکستان به فرودگاه کابل صورت گرفته‌است.

رییس فرودگاه بین‌المللی کابل بیان داشت که مشکلات فنی این فرودگاه به‌گونه‌ی کامل حل نشده، اما تلاش‌ها برای آن آماده‌سازی کامل آن جریان دارد.

روزگذشته نیز تصویرهای منتشر شد که پولیس مرزی فرودگاه کابل دوباره به وظایف شان برگشته‌اند.

یک افسر پولیس مرزی فرودگاه کابل گفت که پس از شروع پروازهای داخلی، طالبان از آنان درخواست کردند تا دوباره کارشان را آغاز کنند.

او گفت از سه ماه به‌این‌سو، امتیازات شان را دریافت نکرده‌اند و از طالبان می‌خواهند حقوق شان را پرداخت کنند.

در داخل فرودگاه بین‌المللی کابل، کارمندان زن این فرودگاه نیز دوباره به وظایف خود برگشته‌اند.

قدسیه یکی از کارمند فرودگاه بین‌المللی کابل گفت که تحولات اخیر آنان را هراسان ساخته بود، اما اکنون وضعیت به حالت عادی برگشته‌ و او به وظیفه‌ی خود می‌آید.

او بیان داشت: “خیلی ترسیده بودم که برگردم؛ چون که شوک دیدم وقتی طالبان برگشتند، اما حالا دوباره به شرکت برگشتم و وضعیت به‌گونه‌ی به حالت عادی برگشته‌است.”

بااین همه، هرچند نظامیان آمریکایی پس از خروج آخرین طیاره‌های شان از فرودگاه کابل در پایان ماه آگست، این فرودگاه در وضعیت آشفته‌ای رها کرده‌بودند، اما مقام‌های طالبان گفته‌اند که این فرودگاه به همکاری دولت‌های قطر و ترکیه دوباره برای انجام پروازهای داخلی و خارجی آماده شده‌است.