1 دالر 75.80  افغانی
1 یورو 84.50  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 242  افغانی
1000 روپیه هندی 1000  افغانی
1 ریال سعودی 21  افغانی
10000 ریال ایرانی 1.550  افغانی
1 پوند 101.20  افغانی
1 روبل روسی 1.3  افغانی
1 لیره ترکیه 2.950  افغانی
1 ین چینی   افغانی

امارت اسلامی: از آمدن و سکونت ایمن الظواهری در کابل اطلاعی نداریم

ایمن الظواهری
04 Aug 2022

سخنگوی امارت اسلامی در اعلامیه‌ی گفته که رهبری امارت اسلامی به نهادهای کشفی و استخباراتی دستور داده تا جنبه‌های مختلف این رویداد را مورد تحقیق همه جانبه قرار دهند.

 

دو روز پس از ادعای کاخ سفید مبنی به کشته شدن ایمن الظواهری رهبر القاعده در حمله هوایی آمریکا در شیرپور کابل، امارت اسلامی امروز (پنج‌شنبه، سیزدهم اسد)، در اعلامیه‌ای به این اظهارات واکنش نشان داد.

ذبیح الله مجاهد در این اعلامیه گفته که امارت اسلامی از سفر و محل بود و باش رهبر القاعده در کابل اطلاعی ندارد.

سخنگوی امارت اسلامی گفته است: “امارت اسلامی از آمدن و سکونت ایمن الظواهری در این‌جا، هیچ‌گونه اطلاعی ندارد. رهبری امارت اسلامی افغانستان به ارگان‌های کشفی و استخباراتی دستور داده که در مورد جنبه‌های مختلف رویداد متذکره تحقیقات جدی و همه جانبه شان‌را انجام دهند.”

در اعلامیه بار دیگر اطمینان داده شده که هیچ تهدیدی از افغانستان متوجه آمریکا و دیگر کشورها نیست و امارت اسلامی خواستار عملی شدن توافق‌نامه دوحه می‌باشد.

امارت اسلامی هم‌چنین آمریکا را به تجاوز حریم افغانستان متهم کرده و از پیامد چنین رویدادهای به آمریکا هشدار داده‌است.

در این اعلامیه آمده‌است: “این‌که آمریکا بر حریم ما تجاوز نمود و قلمرو افغانستان را نقض کرد، در حقیقت تمام اصول بین‌المللی را زیر پا و ظلم نمود که ما یک‌بار دیگر آنرا شدیدا محکوم می‌کنیم. در صورت تکرار چنین رویداد که بر خاک افغانستان تجاوز صورت گیرد، مسوولیت هرگونه عواقب آن به دوش آمریکا خواهد بود.”

دو روز پیش، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که ایمن‌الظواهری در حمله هوایی روز شنبه آمریکا در کابل کشته شده‌است.

هم‌زمان وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن متعهد به مقابله با تهدیدهای تروریستی که از افغانستان منشاء می‌گیرد، است.