1 دالر 80.20  افغانی
1 یورو 93.80  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 491  افغانی
1000 روپیه هندی 1090  افغانی
1 ریال سعودی 21.05  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.25  افغانی
1 پوند 108.20  افغانی
1 روبل روسی 1.06  افغانی
1 لیره ترکیه 9.70  افغانی
1 ین چینی 11.80  افغانی

هشدار از پیامد منفی تبلیغات لوازم جنسی در رسانه‌های اجتماعی

app
06 Sep 2020

نشر آگهی‌های لوازم جنسی از سوی فروشگاه‌های آنلاین در شبکه‌های اجتماعی، با انتقادها روبرو شد.

 

تبليغات با كمک رسانه‌های اجتماعی مجازی رونقی بسيار گرفته، اما اخیرا روند انتشار آگهی‌ها مملو از تبليغ وسايل و لوازم جنسی در فضای آنلاین به‌گونه‌ی بی‌سابقه‌ای افزایش یافته‌است.

شماری از فعالان مدنی و علمای دین در هرات با انتقاد از محتوای چنین آگهی‌ها، نبود نظارت از نشر چنین تبلیغات را نگران‌کننده می‌دانند.

عبدالقدیر صالحی، فعال مدنی در هرات به تلویزیون آرزو گفت که تبلیغ وسایل جنسی در شبکه‌های اجتماعی، تحریک‌آمیز بوده و منجر به ترویج فحشا در جامعه می‌گردد.

فوزیه یوسفی، یکی دیگر از فعالان مدنی هرات نیز گفت که از حدود دو سال به این‌سو نشر آگهی‌های جنسی در رسانه‌های اجتماعی بیشتر شده و حکومت دراین راستا نظارت ندارد.

سیدنجیب حدید، آموزگار دانشگاه هرات دراین بیان داشت: پخش و نشر محتوای که محرک رفتارهای جنسی است، در تضاد با سلامت اخلاقی جامعه و عفت عمومی است و باید از چنین تبلیغات جلوگیری باشد.

او افزود که نشر چنین تبلیغات اثر منفی به ویژه روی رفتارهای اجتماعی کودکان دارد.

سیدمحمد شیرزادی یکی از علمان دین هم نشر تبلیغات جنسی در رسانه‌های اجتماعی را خلاف آموزه‌های اسلامی دانست و بر جلوگیری آن توسط اداره حج و اوقاف تأکید نمود.

آریا رووفیان، رییس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات در مصاحبه با تلویزیون آرزو این مشکل را پذیرفت. او اما گفت که این اداره برای جلوگیری از چنین تبلیغات، به‌گونه جدی اقدام خواهد کرد و در این راستا، نیاز به همکاری مردم نیز می‌باشد.

هرچند وضع محدودیت‌ها برای انتشار مواردی که تأثیر منفی روی فرهنگ جامعه و رفتارهای اجتماعی دارد، در تمام دنیا یک اصل است؛ اما باورها براینست که بنابر نبود نظارت نشراتی در افغانستان، این مورد کمتر جدی گرفته می‌شود.