1 دالر 76.15  افغانی
1 یورو 81.30  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 483  افغانی
1000 روپیه هندی 980  افغانی
1 ریال سعودی 19.75  افغانی
10000 ریال ایرانی 4.75  افغانی
1 پوند 88.50  افغانی
1 روبل روسی 0.98  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.50  افغانی

هیأت حقیقت‌یاب مجلس: نیروهای امنیتی برای تأمین امنیت مصلی مزاری کوتاهی کرده‌اند

مجلس
21 May 2020

هیأت حقیقت‌یاب مجلس با انتقاد از کارکرد نهادهای امنیتی برای تأمین امنیت این مراسم، ده تن به شمول فرمانده پولیس و رییس امنیت ملی کابل را به دادستانی کل معرفی نمود.

 

هیأت حقیقت‌یاب قوه‌ قانون‌گذار برای بررسی حمله مسلحانه بالای مراسم سالیاد عبدالعلی مزاری، امروز (پنج‌شنبه، اول جوزا/۲۱ می)، در یک نشست یافته‌های خود را همگانی ساخت.

مهدی راسخ عضو هیأت حقیقت‌یاب مجلس برای بررسی حمله بر مصلی مزاری دراین نشست گفت، نیروهای پولیس و امنیت ملی ساختمانی که از آن بالای مصلی مزاری تیراندازی صورت گرفته را بررسی نکرده و نیروهای پولیس امنیت ملی در وظیفه کوتاهی کرده‌اند.

این هیأت همچنان بیش ده مسوول امنیتی به شمول فرمانده پولیس و رییس امنیت ملی کابل را به دادستانی کل معرفی نمود.

غلام حسین ناصری یکی دیگر از اعضای این هیأت گفت، یافته‌های آن‌‌ها نشان می‌دهد دو سرباز امنیت ملی که بر بام ساختمان مؤظف بودند بی‌هیج واکنشی، تنها نظاره‌گر تیراندازی حمله کنندگان بوده‌اند.

زهره نوروزی یکی دیگر از اعضای این هیأت بیان داشت که حکومت در رسیدگی به خانواده‌های شهدا و زخمی‌های آن حمله نیز رسیده‌گی نکرده‌است.

با تماس‌های مکرر موفق به دریافت دیدگاه دادستانی کل نشدیم؛ اما پیش ازاین نهادهای امنیتی کم‌کاری دراین خصوص را پیوسته رد کرده‌اند.

گفتنیست؛ در حمله بر مراسم سالیاد عبدالعلی مزاری در شانزدهم حوت سال گذشته، دستکم ۳۲ تن جان باخته و بیش از هشتاد تن دیگر زخم برداشته‌اند.