1 دالر 88.15  افغانی
1 یورو 92  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 416  افغانی
1000 روپیه هندی 1225  افغانی
1 ریال سعودی 23.08  افغانی
10000 ریال ایرانی 2.88  افغانی
1 پوند 103  افغانی
1 روبل روسی 1.3  افغانی
1 لیره ترکیه 6.65  افغانی
1 ین چینی 13  افغانی

کابلوف: روسیه برای به‌رسمیت شناختن طالبان به آمریکا و دیگر کشورها نگاه نمی‌کند

کابلوف
15 Jun 2022

نماینده ویژه روسیه برای افغانستان می‌گوید شرایط برای به‌رسمیت شناختن طالبان مشخص شده و در گام نخست باید حکومت فراگیر تشکیل شود.

 

ضمیر کابلوف این سخنان را به یک شبکه دولتی روسی ابراز داشت.

او گفت خاطر نشان ساخت که مسکو برای به‌رسمیت شناختن دولت طالبان در افغانستان، به ایالات متحده و کشورهای دیگر نگاه نخواهد کرد.

آقای کابلوف افزود: “شرایط برای به رسمیت شناختن مشخص شده است. برای به‌رسمیت شناختن طالبان، چشم اندازهایی قطعی وجود دارد. شرایط توسط رییس‌جمهور روسیه و وزیر خارجه مشخص شده‌است. اولین قدم در این مسیر باید یک دولت فراگیر قومی – سیاسی باشد.

این دپیلمات روسی هم‌چنین گفت امارت اسلامی برای کشورهای‌ آسیای‌میانه تهدیدی را متوجه نساخته و با کشورهای ترکمنستان و اوزبیکستان روابط سیاسی درازمدتی را شکل داده‌اند.

انعام‌الله سمنگانی معاون سخنگوی امارت اسلامی به رسانه‌ها گفت که کابل از اظهارات آقای کابلوف درباره آماده‌گی مسکو برای به‌رسمیت شناختن امارت اسلامی استقبال می‌کند.

هم‌زمان بااین، وزیران خارجه ایران و پاکستان روز گذشته (سه‌شنبه، بیست چهارم جوزا)، در نشست مشترک خبری در تهران، ایجاد حکومت همه‌شمول را راهی برای برون‌رفت از وضع موجود دانسته و خواستار رهایی دارایی‌های مسدود شده‌ی افغانستان از سوی امریکا شده‌اند.

بلاول بوتو زرداری و امیرعبداللهیان هم‌چنین بر مبارزه با هراس‌افکنی در افغانستان تأکید نمودند.

پیش ازاین اما امارت اسلامی پیوسته کابینه موجود را همه‌شمول دانسته‌است. مسایل چون حق کار برای زنان و حق آموزش برای دختران و اطمینان از این‌که تهدیدی از افغانستان متوجه دیگر کشورها نشود، خواست‌های است که جهان آنرا همچون پیش‌شرط برای به‌رسمیت شناختن مطرح ساخته است.