1 دالر 76.80  افغانی
1 یورو 87.70  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 457  افغانی
1000 روپیه هندی 1080  افغانی
1 ریال سعودی 19.95  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.40  افغانی
1 پوند 95.50  افغانی
1 روبل روسی 1.10  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.70  افغانی

کمک ۲۰۰ میلیون دالری بانک جهانی به افغانستان

world bank
10 Jul 2020

بانک جهانی اعلام کرده که این مقدار پول از سوی اداره توسعه بین‌المللی و صندوق بازسازی افغانستان، برای کاهش تأثیرات منفی ناشی از بحران ویروس کرونا پرداخت می‌شود.

 

بانک جهانی روز پنج‌شنبه (۱۹سرطان/نهم جولای)، از کمک ۲۰۰ میلیون دالری به هدف جلوگیری از تأثیرات ناگوار بحران کرونا در افغانستان خبر داد.

این نهاد در خبرنامه‌ای اعلام کرده که یک‌صد میلیون دالر این مقدار پول از سوی اداره توسعه بین‌المللی و یک‌صد میلیون دیگر از طرف صندوق بازسازی افغانستان پرداخت می‌گردد.

بانک جهانی همچنان ابراز امیدواری کرده که دولت افغانستان اقدامات بنیادی را در راستای بهبود اوضاع اقتصادی، اجتماعی و تقویت زیربناها روی دست بگیرد.

هینری کرالی، رییس دفتر گروپ بانک جهانی در افغانستان گفته است: “درحالی‌که بحران شیوع ویروس کرونا سبب کاهش رشد اقتصادی و عواید ملی افغانستان شده، این برنامه منابع مالی را به منظور مدیریت اثرات ناگوار این ویروس برای افغانستان فراهم می‌کند.”

این دومین بسته‌ی کمک مالی بانک جهانی برای مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان در دوماه گذشته است.

این کمک‌ها در حالی صورت می‌گیرد که وزارت صحت افغانستان از سیر نزولی مبتلایان به کرونا در کشور و برگشت به زنده‌گی عادی خبر داده‌است.

حکومت اخیرا برای مکان‌های تفریحی و هوتل‌ها نیز اجازه ازسرگیری فعالیت را داد.

بااین حال، شماری از شهروندان ویروس کرونا را هنوزهم خطرناک می‌دانند و بر مراعات کردن توصیه‌های بهداشتی برای جلوگیری از مبتلاشدن تأکید دارند.

بااین همه؛ با ثبت ۲۸۶ رویداد تازه ویروس کرونا، تاهنوز ۳۴ هزار و ۱۹۴ نفر در کشور به این ویروس مصاب شده‌اند که از این میان؛ ۲۰ هزار و ۸۸۲ نفر بهبود یافته و نزدیک به یک‌هزار تن جان باخته‌اند.

آرزو نیوز – فردوس پیرزاد