1 دالر 90.85  افغانی
1 یورو 95  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 461  افغانی
1000 روپیه هندی 1225  افغانی
1 ریال سعودی 23.70  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.15  افغانی
1 پوند 115.30  افغانی
1 روبل روسی 1.3  افغانی
1 لیره ترکیه 6.65  افغانی
1 ین چینی 13  افغانی

کمیسیون رسیده‌گی به تخطی‌های رسانه‌یی مجدداً به فعالیت آغاز کرد

مجاهد
19 May 2022

امارت اسلامی می‌گوید این نهاد متشکل از نماینده‌گان رسانه‌ها، علمای دین و نماینده‌گان حکومت سرپرست است که برای حل مشکلات رسانه‌ها و خبرنگارن تلاش می‌کند.

 

ذبیح الله مجاهد، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز (پنج‌شنبه، بیست نهم ثور)، در نشست به مناسبت گرامی‌داشت از سوم می “روز جهانی مطبوعات”، از تشکیل کمیسیون رسیده‌”ی به تخطی رسانه‌ها خبر داد.

او گفت که این کمیسیون متشکل از نمایندگان رسانه‌ها، علمای دین و نیز نماینده‌گان نظام کنونی است که برای حل مشکلات رسانه‌ها و خبرنگارن تلاش می‌کند.

معین وزارت اطلاعات و فرهنگ افزود: “اعلان می‌کنم این کمیسیون سر از امروز آغاز به فعالیت می‌کند و کار خود را پیش می‌برد. این یک دست‌آورد خوب برای رسانه‌ها و اهل رسانه‌ها است.”

بربنیاد معلومات نهاد حامی رسانه‌ها در نُه ماه گذشته، فعالیت بیش از چهل درصد از رسانه‌ها متوقف شده‌است و مشکلات اقتصادی از عوامل اصلی این وضعیت عنوان می‌شود.

محمد بشیر عاطف عضو هیات رهبری فدراسیون خبرنگاران که دراین نشست صحبت می‌کرد، گفت دراین مدت بیش از شش‌هزار خبرنگار وظایف خود را ترک کرده و یاهم بنابر مشکلات مالی از وظایف شان برکنار شده‌اند.

درهمین حال، شماری از خبرنگاران دسترسی ناکافی به اطلاعات و وضع محدودیت‌ها را برای کار خبرنگاری چالش‌زا می‌گویند و خواستار توجه امارت اسلامی دراین زمینه اند.

از سویی هم، به تازه‌گی حکومت سرپرست دستور داده تا مجریان زن در رسانه‌ها حین اجرای برنامه‌های تلویزیونی صورت شان را بپوشانند.

ذبیح الله مجاهد معین وزارت اطلاعات و فرهنگ دراین باره به خبرنگاران گفت که پوشاندن صورت مجریان زن در رسانه‌ها حکم علمای دین می‌باشد.

گفتنی‌است، امارت اسلامی پس از به قدرت رسیدن با صدور فرمان‌های پخش سریال‌های خارجی در رسانه‌ها را ممنوع، پوشیدن حجاب برای مجریان زن را حتمی و نیز از رسانه‌ها خواسته که خلاف ارزش‌های اسلامی و منافع ملی عمل نکنند.