1 دالر 77.10  افغانی
1 یورو 85.50  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 460  افغانی
1000 روپیه هندی 980  افغانی
1 ریال سعودی 20.15  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.80  افغانی
1 پوند 94  افغانی
1 روبل روسی 0.95  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.70  افغانی

آمار کلی مبتلایان کرونا در جهان به مرز ده میلیون نفر رسید

کرونا در جهان
27 Jun 2020

تازه ترین آمارهای جهانی حاکی از آن است که تاکنون حدود ۹ میلیون و ۹۴۰هزار نفر به کرونا مبتلا شده و ۴۹۸هزار بیمار هم جان باخته‌اند.

همچنان تاکنون حدود پنج میلیون و ۳۸۴هزارنفر از بیماران مبتلا به کوید-۱۹ در جهان بهبود یافته‌اند.

گفته شده که آمریکا هنوز در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کرونا قرار دارد و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

دانشگاه جان هاپ‌کینز در آمریکا آمار ابتلا به ویروس کرونا دراین‌کشور را به بالاترین حد از زمان آغاز همه‌گیری این بیماری خوانده و گفته که تنها چهل‌هزار نفر در روز پنجشنبه(۲۵جون) در سراسر آمریکا به کرونا مبتلا شدند.

ازسویی‌هم، مقام‌های ارشد مقابه با بیماری‌های عفونی در آمریکا در پی انتشار آمارهای تازه کرونا گفته که این‌کشور با مشکل جدی روبرو بوده و تنها راه پایان دادن به این بحران همبستگی است.

تاکنون در آمریکا دو میلیون و ۵۵۵هزار نفر به کرونا مبتلا بوده و نزدیک به ۱۲۸هزار بیمار دیگر جان‌های خود را از دست داده‌اند.

درهمین حال سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که در جمع آوری کمک برای مبارزه با بیماری کوید۱۹ ناکام مانده اند و اکنون این سازمان بین‌المللی به ۲۸میلیارد دالر پول برای مبارزه جدی با بحران همه‌گیری کرونا نیاز فوری دارد.

آرزونیوز – شاکرشکران