1 دالر 77.10  افغانی
1 یورو 85.50  افغانی
1000 روپیه پاکستانی 460  افغانی
1000 روپیه هندی 980  افغانی
1 ریال سعودی 20.15  افغانی
10000 ریال ایرانی 3.80  افغانی
1 پوند 94  افغانی
1 روبل روسی 0.95  افغانی
1 لیره ترکیه 11  افغانی
1 ین چینی 10.70  افغانی

قطع رابطه مسوولان ولسوالی تیوره با اداره مرکزی غور

ghor
24 Jun 2020

ولسوال تیوره می‌گوید به دلیل عدم پرداخت هزینه مواد خوراکی و سوختی نیروهای پولیس، اداره این ولسوالی و فرماندهی پولیس تصمیم به نافرمانی از اداره مرکزی ولایت غور گرفته‌اند.

 

ولسوال و فرمانده پولیس ولسوالی تیوره غور در اعتراض به آنچه که بی‌توجهی از سوی حکومت محلی می‌دانند، رابطه خود را با اداره مرکزی این ولایت قطع کرده‌اند.

محمد رفیق علم، ولسوال تیوره می‌گوید این تصمیم پس از آن گرفته شد که حکومت از ماه‌ها به این‌سو هزینه مواد خوراکی و سوختی را نپرداخته و با وجود بارها تماس، مسوولان محلی هنوزهم بی‌توجهی اختیار کرده‌اند.

او افزود: بارها خواهان توجه اداره محلی غور به وضعیت پولیس و کارمندان ولسوالی تیوره شدیم، اما توجهی صورت نگرفته است.

شورای ولایتی غور هم مشکلات در تجهیز و تمویل نیروهای پولیس در ولسوالی‌های این ولایت را می‌پذیرد.

عبدالبصیر قادری یکی از اعضای شورای ولایتی غور تأکید نمود که این معضل، بارها با وزارت داخله و حکومت در میان گذاشته شده، اما تااکنون به آن رسیده‌گی صورت نگرفته‌است.

آقای قادری بیان داشت: تهدید امنیتی بسیار بالا رفته و فرمانده پولیس برای حمایت سربازان خود مجبور شده تا قرض بگیرد. تاجایی‌که ما اطلاعات داریم برخی از فرمانده‌ها و مسوولان ولسوالی‌ها حتی تصمیم گرفته‌اند که رابطه خود را با اداره مرکزی قطع کنند. این یک مشکل جدی بوده و باوجودی‌که چندین بار صحبت شده درباره آن، اما تاهنوز حل نشده‌است.

 در همین حال، شماری از فعالان مدنی عدم فرمانبرداری ولسوالی‌ها از اداره مرکزی این ولایت را نگران کننده می‌دانند.

وزیر نورانی، رییس جامعه مدنی غور به تلویزیون آرزو گفت، در شرایطی‌که فعالیت مخالفان مسلح دولت در ولسوالی‌های این ولایت درحال افزایش است، ادامه‌ی بی‌توجهی به این ولایت باعث سقوط پی‌هم ولسوالی‌ها و فاجعه انسانی خواهد شد. حکومت دراین قسمت باید فورا توجه نماید.

تاهنوز والی و فرمانده پولیس غور درباره مشکلات ولسوالی تیوره، چیزی نگفته‌اند و با تماس‌های مکرر موفق به دریافت دیدگاه وزارت داخله نیز نشدیم. پیش ازاین هم مسوولان محلی در برخی از ولسوالی‌های غور از بی‌توجهی اداره محلی و حکومت مرکزی در قسمت تجهیز شدن نیروهای امنیتی شکایت داشته‌اند.